השקעות לעצלנים - פודקאסט על כסף, השקעות והחיים עצמם
פרק #15 - רומנטיקה בעולם חומרי: מחשבות על דייטינג וכסף

פרק #15 - רומנטיקה בעולם חומרי: מחשבות על דייטינג וכסף

September 11, 2022

ה-1 בספטמבר הגיע וההורים נושמים לרווחה כי מערכת החינוך הישראלית (הידוע גם בשמה - בייביסיטר להמונים) חוזרת לפעול.

עבור ההרווקים והרווקות שבינינו זה עוד יום רגיל, אבל יש לי חדשות טובות - הניוזלטר החודש הוא במיוחד עבורכם!

בעקבות שיחה עם אחד מעוקביי יצא לי לחשוב על השנים בהן הייתי רווק וחיפשתי את אהבת חיי. בהתחלה זה היה "פריסטייל", רציתי בת-זוג חכמה מספיק כדי שתעניין אותי, בוגרת מספיק כדי לראות עתיד משותף, ועם שגרת צחצוח שיניים סבירה. ככל שהתבגרתי, כך ידעתי לדייק יותר את רצונותיי - זה לא עשה את תהליך החיפוש קל יותר, אבל הוא בהחלט עשה אותו יעיל יותר.

עם חלוף השנים והנסיונות עלו הרבה Must Haves - כמו למשל, שמירה על אורח חיים בריא ורצון להתחתן ולהשריץ ילדים. אבל עם הזמן עלו גם הרבה "Don'ts": כמו למשל מישהי שבקשר טוב מדי עם אקסים, מכורה לעבודה בקטע קיצוני או מעריצה של טוביה צפיר.

על אף שגם אני יליד שנות ה-80 וגדלתי על סרטי דיסני בהם לאהבה אין מחיר, גיליתי גם את חשיבות החומריות במערכות יחסים. כשיש כסף, וכשבני הזוג תופסים כסף באותו האופן, אז החומריות היא לא עניין גדול. אבל, ומסתבר שזה "אבל" גדול, כשיש חוסר התאמה באיך שבני הזוג רואים החומר בחייהם, ו/או ברגעי מחסור, פתאום כסף הופך להיות לעניין. עניין גדול.

כסף היא הסיבה השלישית בעולם המערבי לגירושין (אחרי חוסר נאמנות וחוסר תקשורת) וכמו כל תחום אחר בחיים - גם כאן שווה שכל אדם ואישה יחשבו קודם כל עם עצמם מה הם מחפשים בבן או בת הזוג שלהם כשזה מגיע לכסף, מה הם מאחלים לעצמם במקרה הטוב, על מה הם מוכנים להתפשר במקרה הסביר - ומה לא עובר בשום פנים ואופן.

בפרק של היום בפודקאסט "השקעות לעצלנים" דיברתי על דייטינג וכסף - על החומריות שהיא חלק מהמשחק, בין אם נרצה בזה ובין אם לא, ממה כדאי להזהר ובעיקר - איך למרות כל זה, מצליחים לא לעשות מזה עניין גדול.

 

להזמנת הספר השקעות לעצלנים: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

פרק #14 -את קרן ההשתלמות שלי לא אפדה לעולם, וזו הסיבה

פרק #14 -את קרן ההשתלמות שלי לא אפדה לעולם, וזו הסיבה

August 21, 2022

קרן ההשתלמות שלי מיועדת לירושה.

לעולם לא אהנה מהכסף שהפקדתי בה ומהתשואות שהיא תקבל, ובפרק היום תבינו מדוע.

כשקרן ההשתלמות באה לעולם, היא הייתה אמורה להיות סוג של מימון עבור השתלמויות מקצועיות לעובדים, ולפעמים גם דמי כיס בשביל שנת השבתון. אף אחד לא דמיין שהיא תהפוך לכלי צבירת עושר עבור משקיעים שמתכננים את תשלום המס שלהם.

בפרק הקודם סיפרתי לכם על שיעורים בצניעות פיננסית שלמדתי מאבי, ואיך הם מלווים אותי כשאני מתכנן את הפיננסים שלי. צעירים שיש להם תקופת השקעה ארוכה לפניהם בעצם מחזיקים בנכס יקר מפז - והוא זמן. אבל מה עם בני ה-40 וה-50? חדשות טובות לי אליכם - אפילו שיש לכם עוד עשורים של השקעה לפניכם, אתם (ככל הנראה) מתכננים להשאיר משהו לילדים - ולכן אורך חייו של תיק ההשקעות שלהם הוא ארוך יותר אפילו מצפי שנותיכם.

קרן ההשתלמות היא המוצר האחרון ממנו אוציא שקל.

גם אם ייגמר לי הכסף, הרכב שלי יהיה מרוקן לחלוטין מדלק והאשראי שלי יידחה במסוף - גם אז לא אוציא שקל אחד מקרן ההשתלמות. אני בטח אמכור את הרכב ואעבור לאוטובוס 🚌

 

להזמנת הספר השקעות לעצלנים - לחצו כאן: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

המקומות לסדנת "השקעות לעצלנים" נגמרים מהר, בדקו אם יש עוד מקום ממש כאן: https://lp.vp4.me/pqo7

 

פרק #13 - שלושה שיעורים בצניעות פיננסית (דברים שלמדתי מאבא)

פרק #13 - שלושה שיעורים בצניעות פיננסית (דברים שלמדתי מאבא)

August 5, 2022

השבוע נפרדתי לעד מאבי שהיה מורה גם במקצועו וגם בטבעו. השיעורים שהוא לימד אותי ישארו איתי לנצח, ושלושה מהם בחרתי לשתף השבוע בפודקאסט שלי.

שלושת השיעורים האלה קשורים באופן מובהק לכסף. כמובן שהוא לימד אותי שיעורים רבים שאינם פיננסים, אבל בגלל שהוא הסתכל על החיים בצורה הוליסטית, ולימד אותי בהתנהגותו שכסף אף פעם לא עומד בפני עצמו, אלא תמיד מייצג משהו, אני חושב שהשיעורים האלה טובים לא רק לכיס, אלא גם למוח.

זכרו יישאר איתי, ושיעוריו החכמים בליבם של מאות תלמידיו, ועכשיו - גם עמכם.

להזמנת הספר "השקעות לעצלנים" לחצו כאן: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

פרק #12 - הריבית על הפק”מים עולה, האם זה אפיק ההשקעה החדש?

פרק #12 - הריבית על הפק”מים עולה, האם זה אפיק ההשקעה החדש?

July 11, 2022

כבר עשור שלם שלא נוהלו שיחות רציניות על פק"מים, ועכשיו זה נדמה כנושא השיחה החם ביותר בפורומים שעוסקים בהשקעות.

ריביות מובטחות על כסף שמופקד לשנה, שנתיים או אפילו לחודש אחד - ואנחנו מדברים כאן על ריביות שמזכירות תשואה משכר דירה בגבעתיים.

האם הפק"מים עושים קאמבק? מה גרם לחזרתם לחיים, והאם הם הופכים לאט לאט לאפיק השקעה לגיטימי?

בפרק הזה דיברתי על הדינמיקה שמביאה לעלייה וירידה של הריבית על הפקדונות הבנקאיים, על המקום שלהם בסקאלת ההשקעות ואיך אתם יכולים להשתמש בהם לטובתכם באסטרטגיה הפיננסית שתגבשו לעצמכם.

 

עוד לא קראתם את הספר "השקעות לעצלנים"? זה הלינק שיוביל אתכם אליו: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

עקבו אחרי "השקעות לעצלנים" באינסטגרם: https://www.instagram.com/lazy.investor.israel/

מחכה לשמוע את דעתכם על הפרק בדך הקהילה שלנו בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/964269737391041

אהבתם את הפרק? אז אל תשכחו לעקוב אחרי הערוץ! :)

פרק #11 - סיבולת התנודתיות שלכם

פרק #11 - סיבולת התנודתיות שלכם

June 7, 2022

פרק חדש, והפעם על סיבולת התנודתיות שלכם.
מעט מדי רוצים להשקיע במניות, אבל כשהם רוצים - הם רוצים הכל. את הפרק הזה אני מתחיל עם סיפור קצר על חבר שלי שכמו רבים - גילה בוקר אחד את הפלא שבהשקעה חסרת-דאגות במדדי מניות רחבים. הוא הבין את הקטע - יש קצת ירידות, יש קצת עליות - אבל ממש כמו בעמק המומינים - כל פרק נגמר טוב.

אז זהו, זה לא ממש ככה.

לא שהסוף לא טוב, אבל: אתם לא יודעים באמת מתי זה הסוף הזה, ולפעמים מתבלבלים וחוטפים ורטיגו וזה נראה כאילו הסוף המובטח לעולם לא יגיע.

במרץ 2020 היה משבר בשווקים במהלכו המדדים המובילים ירדו 30%- 50%. המדד המוביל (ס&פ 500) ירד 38%.

אני יכול להגיד לכם עד שנה הבאה בריפיט שהכל זמני - אבל מי שבחר להשקיע במדד הזה מבלי להבין את המנגנון שלו, מבלי לקרוא על העבר ולעשות סימולציות עצמיות על העתיד - לא יוכל לתרגם את הידע שלו להתנהגות, וכנראה שמה שהוא יעשה - זה "להציל את מה שנשאר".
בפרק הזה אני מנסה להציל אתכם מעצמכם. סתם. אני פשוט מנסה שלא תעשו את הטעות הנפוצה הזו.

להזמנת הספר "השקעות לעצלנים" לחצו כאן: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

פרק #10 -כסף של אחרים | עם הלל גרשוני

פרק #10 -כסף של אחרים | עם הלל גרשוני

May 15, 2022

איני פעיל פוליטית באופן מהותי. פעם הייתי, אבל אז הבנתי שפוליטיקה זו דרך נהדרת להפריש מחייך אנשים טובים שהדבר היחיד, וחסר המשמעות, שמפריד ביניכם – הוא השאלה האם להשאר בשטחים או לא.

היכולת של אינדיוידואל להשפיע על המציאות – קטנה מאוד. אפילו של ראש ממשלה. למעשה, אם אדם רוצה להשפיע לטובה על משהו בחייו הקצרים – כדאי לו להיות נישתי מאוד; לקחת לליבו נושא אחד, ולקדמו ככל שהזמן הפנוי שלו מאפשר לו.

ויכוחים פוליטיים הם ממני והלאה, אבל יש נושא אחד שלקחתי ללב במהלך סבבי הבחירות האחרונים – והוא הנושא הכלכלי. בישראל מתחולל מזה עשורים מאבק בין כלכלה סוציאליסטית-הסתדרותית-ריכוזית לבין כוחות השוק החופשי הקפיטליסטיים.

משמאל, רוח המפלגה שהקימה את המדינה, מפא"י הסוציאליסטית, עודנה נושבת בכל המשרדים הממשלתיים. יתרה מזאת, יש לגופי ההסתדרות כוחות בלתי-פרופורציונאליים המעוגנים בחוק העותמני, ונותנים להם עליונות על פני כל גוף ממשלתי בישראל.

מהימין הכלכלי מנשבת רוח שורת הרווח והפרגמטיות. בזמן שהשמאל הכלכלי מדבר על ערכים כמו שיוויון ואחווה, בימין הכלכלי מדברים תכל'ס, למשל: כשחברת בזק הייתה גוף ממשלתי הדוגל בשיוויון, היה לוקח חודשים רבים להשיג טכנאי טלפון – וכשזה היה מגיע, לרוב היה מדובר באחד חסר מוטיבציה. כשהבינו שזה פשוט לא עובד, הפריטו את בזק – ומאז ששורת הרווח מדברת, אפשר להשיג טכנאי מהיום למחר, פשוט כי כדאי לכולם: כדאי לטכנאי, כדאי ללקוח, וכדאי לחברה.

כאן זה השלב להביע את דעתי: מי שמדבר על שיוויון ואחווה בשם הכלכלה, בעצם מדבר על כך שכולנו (אחווה) נהיה עניים באותה המידה (שיוויון). מדינות שהרחיקו לכת עם המודל הזה הן ונצואלה וקובה; שהן מדינות עשירות במשאבים, שהתוצרים שהן יודעות הכי טוב לייצר הם בורות בכביש ואחוזי אבטלה.

הכלכלה מספקת לנו דילמה מוסרית: האם אנחנו מעדיפים שיוויון או חירות? אי אפשר לבחור בשניהם, שכן אדם שלמד רפואה במשך 7 שנים, ואז קרע את עצמו עוד 5 שנות התמחות, בהכרח ירוויח יותר כסף בעתיד ממי שהתעצל לעשות עם עצמו משהו במשך אותן 12 שנים. האם אנו נכבד את חירותו של הרופא לחיות את החיים עליהם הוא חלם, או שנכבד את דרישתו של העצלן לשיוויון בינו לבין הרופא, על אף ההבדל?

בספר "כסף של אחרים" ד"ר הלל גרשוני כותב על החסרונות, הסכנות ואפילו הרגעים המגוחכים שמספקת לנו הכלכלה הסוציאליסטית, זו המבקשת להשען על "כסף של אחרים".

"כסף של אחרים" משמעותו המיסים שגובים ממי שמרוויח כסף, ונותנים אותו בצורת קצבאות והטבות למי שצועק הכי חזק.

בפרק החדש של הפודקאסט השקעות לעצלנים, ראיינתי את ד"ר הלל גרשוני ושאלתי אותו:

  • אם אתה מאמין בציונות, למה כתבת שאסור להעדיף תוצרת כחול-לבן?
  • אם כל המחירים עולים, למה אתה טוען שאסור להעלות את שכר המינימום?
  • אם אדם לאדם זאב, מה יהיה על חסרי המזל?

תשובותיו היו מרתקות.

לרכישת הספר "כסף של אחרים" של ד"ר הלל גרשוני [קוד קופון למאזינים - 10% הנחה  - כסף10]:  https://sellameir.com/products/%D7%9B%D7%A1%D7%A3-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%9D

 

לרכישת הספר "השקעות לעצלנים", על השקעה פאסיבית בשוק ההון, לחצו כאן: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

 

קהילת "השקעות לעצלנים" זה פה 👈🏼 https://www.facebook.com/groups/964269737391041

 

לינק לפרק ביוטיוב: https://youtu.be/YghshcnAa3o

פרק #9 - אסטרטגיית השקעות בנדל”ן | עם טל בוימן

פרק #9 - אסטרטגיית השקעות בנדל”ן | עם טל בוימן

April 18, 2022

ביקשתם - קיבלתם! איך בונים אסטרטגיית השקעות אישית, עם טל בוימן, מנכ"ל ושותף במשרד BNC יזמות נדל"ן:

בפרק הקודם הצעתי לכם שארחיב על אסטרטגיית ההשקעות הנדל"ן 🏚️ BRRRR - שבמילים אחרות, היא אומרת "קנה, שפץ, אכלס, מחזר את המשכנתא - וקנה את הנכס הבא". אסטרטגיית ההשקעות הזו פופולרית מאוד ב(איך לא) ארה"ב 🗽 שם הכלכלה חופשית יותר והמשכנתאות קלות יותר ללקיחה. יש אנשים שמיישמים את האסטרטגייה הזו בישראל, אבל היא קשה הרבה יותר לביצוע - 

  1. 🏋🏻‍♀️ מס רכישה בגובה 8% מאיים על כדאיות של כל עסקה.
  2. 🛑 הגבלת המשכנתא לדירה שנייה לגובה של 50% (במקום 70%) מנטרל את היכולת לרכוש נכס שני מיד לאחר רכישת הראשון.

בפרק הזה פגשתי את טל בוימן, מייסד ושותף בחברת BNC יזמות נדל"ן שצמחה מהשבחת דירות למגורים בבאר שבע, התרחבה לערים נוספות - וכיום, לאחר עשור, מרכזת פעילות עניפה גם בארה"ב.

סיפורו האישי של טל הקסים אותי - הוא חווה על בשרו, באופן המילולי ביותר, את סיפור ה-"אבא עשיר אבא עני". כשהשתחרר מהצבא נטל את כל כספיו והמוטיבציה שלו - והקים שניצליה, ניסיון עסקי שטיגן אותו משני הצדדים. לאחר מכן הצטרף לחברו ל"ציד דירות" בבאר שבע, ומשם הכל היסטוריה.

בפרק החדש ל שהפודקאסט "השקעות לעצלנים" שאלתי את טל את השאלות הפרקטיות ביותר - כיצד אדם מן השורה שלא מבין גדול בנדל"ן יכול ללמוד את התחום ולפתח לעצמו אסטרטגיית נדל"ן אישית?

חשוב להגיד - "השקעות לעצלנים" זה לא. יחד עם זאת, תחום הנדל"ן מאפשר למשקיע לבחור את המקום שלו על פני סקאלה של "לשים את הכסף ולשכוח" (אך לשלם למישהו אחר שיעשה לך את העבודה), "להיות עם האצבע על הדופק" (ולקחת בחשבון שפעמיים בשנה תטפל בדוד שדולף או שיש קצר בחשמל), או לשלב יזמות בהשקעה - ובכך לצפות להרבה כאב ראש ולתשואה גבוהה יותר.

טל מציע גם דרך שלישית - הדרך שאותה הוא עבר. בתחילת הדרך לשלם למישהו שיעשה עבור המשקיע את העבודה, ללמוד ממקצוען, ובכך תהיה למשקיע האפשרות ללמוד האם להמשיך בראש נטול דאגות להבא או להמשיך לבד.

מלבד זאת דיברנו על השבחת נכסים 🔨, מציאת דירות מתחת למחיר השוק 📉 - ואפילו קצת אמריקה.

עם יד על הלב, חשבתי שאבוא עבור אסטרטגיית ההשקעות BRRRR, וגיליתי שדווקא זה פחות רלוונטי עבורכם, ומפה לשם גלשנו לשאלה - איך מוצאים אסטרטגיה אישית? דיברנו על כמה נושאים שחשובים מאוד למי שחושב להתחיל להסתכל על נדל"ן כהשקעה ולא רק "שיהיה לכם קורת גג" (כמו שההורים אוהבים להגיד). על כל אחד מהנושאים האלה אפשר להקליט פרק בפני עצמו. מה דעתכם? היה משהו שתפס לכם את האוזן והייתם רוצים שארחיב עליו בפרקים הבאים? תכתבו לי בתגובות! 👇

 

חשוב לי מאוד לפרגן לטל בוימן ול-BNC יזמות נדל"ן על הזמן והידע שהוקדש לי - BNC מתמחים בשני אפיקי השקעה:

  1. עיסקאות "פליפ" (השבחה, השכרה ומכירה) בפריפריה, שם אני עשיתי את הוני המשמעותי הראשון כמשקיע לפני כעשור.
  2. יזמות בארצות הברית.

אם מעניין אתכם ליצור קשר עם המשרד ו/או לדבר עם טל על אסטרטגיית השקעות נדל"ן אישית, תשאירו פרטים ממש פה, ויצרו איתכם קשר: https://www.mandowsky.com/bncrealestate

 

לרכישת הספר "השקעות לעצלנים", על השקעה פאסיבית בשוק ההון, לחצו כאן: https://www.mandowsky.com/lazy-investor-lp

 

קהילת "השקעות לעצלנים" זה פה 👈🏼 https://www.facebook.com/groups/964269737391041/

 

 

 

פרק #8 - אסטרטגיית דחיית מס

פרק #8 - אסטרטגיית דחיית מס

April 3, 2022

אחת משלוש האבנים הגדולות ביותר, המכבידות על כל אדם, היא מסים.
אנחנו משלמים המון מיסים בכל חודש, לעיתים אנחנו בכלל לא שמים לב לכך. גם עם רווחים משוק ההון אנחנו חייבים במס - והמס הזה הורג למשקיעים רבים את התשואה. מס רווחי הון הוא מס אפקטיבי מאוד - הוא מנוכה *במקור* מכל פעולה שתבצעו בבית השקעות ישראלי ותניב לכם רווח. מי שמנהלים את השקעותיהם בחו"ל ישלמו את המס חד-פעמית בכל שנה. וזה כואב! אבל, יש להכנסה מהשקעה בשוק ההון הרבה יתרונות על פני כל הכנסה אחרת. אחת הגדולות שבהן היא העובדה שבניגוד למס הכנסה/דיבידנד/מע"מ ויתר הרעות הללו - אתם היחידים שקובעים מתי תשלמו את המס הזה, כי אתם אלו שקובעים מתי תמכרו את אחזקותיכם. בפרק הזה דיברתי על האסטרטגיה שתעזור לכם להנות מהתנופה של הכסף שלכם, ולתת למדינתינו האהובה כמה שפחות לאורך הדרך.

בסוף הסרטון יש גם סוד קטן שכל אולטרה-עשיר יודע (רמז: דונלד טראמפ כמעט ולא משלם מיסים)

אוהבים את התוכן שלי? תנו בלייק ושימו עוקב!
אתם לא מבינים כמה שזה עוזר לערוץ לגדול. עוד לא קראתם את הספר השקעות לעצלנים? כנסו ללינק הזה:https://bit.ly/3xj6cIi

קבוצת השקעות לעצלנים בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/96426...

ערוץ הספוטיפיי שלי: https://open.spotify.com/show/1cJFtt4...
להרשמה לניוזלטר, פרטים נוספים על תכנון פיננסי והפקת תוכן עסקי, כנסו לאתר שלי: http://www.mandowsky.com
רוצים לפתוח תיק השקעות? בית ההשקעות אי.בי.אי נותן לצופי הערוץ הטבות שלא כל אחד שמתקשר מקבל: https://bit.ly/3uPXiSj

איך הקונספט של מצגת גדולה ואני במסך קטן? זה עושה את הדברים מובנים יותר? מה דעתכם על האסטרטגיה של דונלד טראמפ? זה לא הוגן, או הופך אותו לחכם?

פרק 7# - קרן פנסיה או קופת גמל בניהול עצמי IRA?

פרק 7# - קרן פנסיה או קופת גמל בניהול עצמי IRA?

March 15, 2022

לפרק הזה הזמנתי את אחד החברים המוערכים ביותר בקבוצת הפייסבוק של השקעות לעצלנים - כדי שיסביר לי מה ההבדל בין קרן פנסיה לבין קופת גמל בניהול עצמי (המכונה גם - IRA).

קופת הגמל בניהול עצמי היא כלי ניהול פנסיוני חדש יחסית - יש לו יתרונות, חסרונות, ואפילו כמה טריקים ששווה לשמוע.

נמרוד פואה למד סטטיסטיקה וראיית חשבון, ועבד בתחום עד שהבין שהעתיד נמצא בתוכנה - וכיום הוא עובד בסטארט אפ מתחום הפינטק במקצוע. אחרי שקרא את "השקעות לעצלנים" - נפל על הפיננסים שלו כמו רו"ח טוב ומיצה כל נקודה וכל פסיק - עד שפיצח את הדרך הטובה ביותר עבורו לחיסכון פנסיוני. הוא העביר הרצאה לכל המשרד, ועכשיו הוא פה עם המסקנות!

 

להזמנת עותק של הספר "השקעות לעצלנים" לוחצים ממש ממש פה >> https://bit.ly/3xj6cIi

פרק 6# - פרישה מוקדמת וחוק ה-4%

פרק 6# - פרישה מוקדמת וחוק ה-4%

March 12, 2022

רוב קוראי הספר הם בגילאי 24-34. הוריהם, דור "הבּוּמֶרִים", יגידו "פרישה זו הפנסיה אליה יוצאים אחרי 40 שנים במקום העבודה!" לא כך הדבר כשאנו מדברים על דור ה-Y. אנחנו מחליפים מקומות עבודה חדשות לבקרים, ולתנאי הפרישה שלנו עלינו לדאוג בעצמינו. יחד עם זאת, המונח "פרישה" הוא גמיש בהרבה מאשר המונח בו משתמשים הורינו. אוכל להעיד על עצמי, שכנראה לא "אפרוש" לעולם. אבל יש הבדל גדול בין מי שעובד מתוך הכרח - לבין מי שעובד כי הוא רוצה לעבוד. מה היא פרישה עבורכם? האם תרצו בעשורים האחרונים של חייכם לא לעשות כלום, או שתתמסרו למען מטרה או עבודה שממלאת אתכם? ובאיזה גיל אתם רואים את זה קורה? שתפו ממש פה בתגובות!

👇 לינק להזמנת הספר השקעות לעצלנים 👈

https://bit.ly/3xj6cIi

אחלה של מחשבון פרישה (פשוט תתייחסו לדולרים כשקלים): https://www.nerdwallet.com/investing/...

בקרו אותי באתר שלי: www.mandowsky.com

Podbean App

Play this podcast on Podbean App